Верстапен спечели трилъра на Имола

Пилотът на „Ред бул“ Макс Верстапен спечели втория старт за сезон 2021 във Формула 1, завършвайки на първо място в надпреварата за Гран При на Емилия-Романя, Италия.

Втори завърши световният шампион Люис Хамилтън 1Мерцедес), а третото място на подиума зае Ландо Норис (Макларън).

Състезанието се превърна истински екшън-трилър, след като още в първата обиколка Хамилтън сдаде водачеството на Верстапен. Британецът счупи предното си крило на един от първите завои, докато бе болид до болид с нидерландския си съперник. Малко по-късно пък световният шампион дори напусна пистата ,но с изключителна упоритост и майсторство успя да се върне на трасето, заемайки седмото място. След поредица от впечатляващи обиколки обаче световният шампион успя да навакса пасива си и стигна до втората позиция, което бе своеобразно геройство на фона на факта, че след инцидент между Валтери Ботас и Джордж Ръсел надпреварата бе прекъсната за около 30 минути.