България продължава черната си серия, паднахме 0:4 от Англия

България продължава черната си серия

Националният отбор на България продължава черната си серия от вече 8 мача без победа. На „Уембли“ българите инкасираха тежка загуба с 0:4 от Англия в мач от квалификациите за европейското първенство. Това е трето поредно поражение на „лъвовете“, откакто начело на тима е Красимир Балъков.

В герой за домакините се превърна Хари Кейн, който записа хеттрик и асистира за четвъртия. Той беше точен първо в 24-ата минута, след подарък на Пламен Илиев, а през втората част  реализира две дузпи, отсъдени след нарушения на Николай Бодуров и резервата му Кристиян Димитров. Между тях Рахийм Стърлинг също записа името си сред голмайсторите.

Българските национали изиграха много силна първа част, в която обаче фрапантна грешка на Пламен Илиев и защитата пред него даде възможност на Хари Кейн да открие. През тези 45 минути по нищо не си личеше, че островитяните са тоталният фаворит, а и нашите момчета имаха своите шансове.

Вандерсон изпусна да изравни малко след почивката. Бразилецът с български паспорт бе изведен срещу Джордан Пикфорд след чудесен пас на Марселиньо, но ударът му беше париран от вратаря. Минута след това дойде и мощният удар на “трите лъва”. В 50-ата минута Хари Кейн удвои от дузпа, след още пет минути Рахийм Стърлинг направи резултата „класически“, а в 73-та минута Хари Кейн оформи хеттрика си от втора дузпа и сложи окончателно точка на спора.

След тази развръзка англичаните си върнаха първата позиция в групата ни с пълен актив, докато България е на дъното само с две точки и без победа. Всъщност, нашият тим вече не е записвал успех в осем поредни мача и е в една от най-черните си серии.

В друг мач от групата Косово победи Чехия с 2:1 и се изкачи на второ място в