BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRussian
Facebook

Колебливо, но успешно начало на Григор на Australian Open

Григор Димитров стартира с победа на Откритото първенство на Австралия по тенис. В първия кръг първата българска ракета победи Игнасио Лондеро от Аржентина с 4:6, 6:2, 6:0, 6:4.

Българинът стартира колебливо, допусна пробив в деветия гейм и загуби частта с 4:6.

Във втория Димитров стабилизира играта си, в шестия гейм съумя да пробие съперника и поведе с 4:2. Последва и гейм на нула в полза на българина и се стигна до 5:2. В осмия гейм при сервис на аржентинеца Димитров поведе с 30:0, за да направи нов пробив и 6:2 в полза на българина, за да изравни сетовете до 1:1.

В третия сет Григор бе безупречен и успя да спечели на нула, в четвъртия също не допусна изненади – 6:4 и победа в мача с 3:1 сета

Във втория кръг българинът ще се изправи срещу победителя от срещата между Леонардо Майер и Томи Пол.