BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRussian
Facebook

Биляна Дудова за втори път е Спортист №1 на Русе

Биляяна Дудова беше определена за Спортист №1 на Русе за 2019 г. Състезателката на клуб „Юнак-Локомотив“ печели престижното звание за втори последователен път в кариерата си. Европейската шампионка от Букурещ 2019 получи от русенските спортни журналисти 107 точки, които й отредиха първото място в подреждането. Наградата й бе връчена от кмета на Русе Пламен Милков.

На второ място, само с 10 точки по-малко се класира състезателят на Тежкоатлетически спортен клуб „Русе“ Ангел Русев, европейския шампион за юноши до 20 г., третото място остана за колегата му Стилян Гроздев.

Десетката на най-добре представилите се през 2019 г. русенски спортисти допълват:

7. Данаил Милушев – волейбол- ВК „Дунав“

Спортист на годината при приложниците стана Никол Павлова – кордови авиомодели, а за треньор на годината бе обявен Радослав Атанасов от ТСК „Русе“.

За „Отбор на годината“ беше обявен съставът на младите баскетболистки от „Дунав“

Любопитна подробност в тазгодишната класация е, че първите 6 места в подреждането спечелиха състезатели от 3 клуба по т.нар. „силови спортове“ – борба, бокс и вдигане на тежести.

Наградите на победителите в анкетата бяха връчени от кмета на Русе Пенчо Милков, заместника му Енчо Енчем, председателя на Общинския съвет на Русе Иво Пазарджиев и главния редактор на в. „Утро“ Младен Любенов и спортния редактор на изданието Георги Христов.