BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRussian
Facebook

„Атлетико“ победи еврошампиона, Холанд срази ПСЖ

„Атлетико“ победи европейския шампион Ливърпул с 1:0 в първия мач от 1/8 финалите на Шампионска лига.

На стадион “Уанда Метрополитано” в Мадрид домакините успяха да поведат още в четвъртата минута с гол на Саул Нигес след недоразумение в защитата на Ливърпул, след което „дюшекчиите“ се отбраняваха перфектно до края на мача.

В другата среща „Борусия“ (Дортмунд) се наложи над „Пари Сен Жермен“ с 2:1 на стадион “Сигнал Идуна Парк”.

И трите гола бяха отбелязани в рамките на 8 минути през второто полувреме, а в герой за германците се превърна младокът Ерлинг Холанд.

19-годишният футболист порази вратата на френския клуб в 69-ата, отбелязвайки първия си гол за Борусия в евротурнирите. Гостите претендираха за засада, но телевизионните повторения показаха ясно, че такава няма. ПСЖ отговори много бързо и Неймар възстанови равенството в 75-ата минута, а автор на асистенцията стана Килиан Мбапе. Само две минути по-късно обаче Холанд отново изправи трибуните на крака, след като се разписа с мощен изстрел с левия крак от границата на наказателното поле.